Vademecum animatora muzycznego

Kategoria: materiały Opublikowano: czwartek, 02 marzec 2017 Super User Drukuj E-mail

 G1Prezentujemy „Vademecum animatora muzycznego”, Chcemy w krótkiej broszurze przedstawić to, co jest istotne w posłudze animatora muzycznego na oazie. Służba muzyczna jest specyficzną posługą wymagającą dobrego ducha, solidnego warsztatu oraz dobrego przygotowania.

Vademecum składa się z dwóch części. W pierwszej pokazujemy posługę animatora muzycznego na oazie rekolekcyjnej. Żeby zawarta w niej treść miała konkretne przełożenie oparliśmy ją o specyfikę posługi w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku. Dzięki temu animatorzy posługujący na rekolekcjach w Centrum i okolicach otrzymają konkretną podpowiedź: „co?”, „jak?” i „kiedy?”. W innych oazach wielkich wystarczy stronę techniczną „Vademecum” dostosować do miejscowych warunków.
Druga część to ujęcie posługi animatora muzycznego w specyfice spotkań modlitewnych. W kilku punktach staraliśmy się przekazać to, co istotne w tej części naszego zaangażowania.

Vademecum oczywiście nie obejmuje wszystkich elementów ważnych dla działania diakonii muzycznych. Jesteśmy otwarci na konkretne uwagi i propozycje.

POBIERZ VADEMECUM »

Odsłony: 5945