Piosenka roku OŻK 2021/22

Kategoria: Wydarzenia

Dziś Kościele Żyjącego Boga wstań!

Prezentujemy nuty, nagranie i tekst piosenki roku OŻK 2021/22. Choć w internecie można znaleźć różne wersje, niech ta zaprezentowana tutaj, będzie pomocą w ujednoliceniu śpiewu.

Nuty piosenki roku

Tekst:

Czytaj więcej...

Dziś Kościele żyjącego Boga wstań! - Piosenka roku OŻK 2021/22

Kategoria: Wydarzenia

Każdego roku formacji oazowej towarzyszy szególny śpiew nazywany piosenką roku. W najbliższym czasie w Ruchu Światło-Życie będziemy pogłebiać treści kryjące się w haśle: Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. A towarzyszyć nam będzie utwor: Dziś Kościele żyjącego Boga wstań! Jest to piosenka autorstwa Davida J. Haddena w tłumaczeniu Katarzyny Miturskiej i Andrzeja Sionka. Poniżej prezentujemy tekst oraz plik z nutami.

Czytaj więcej...

Piosenka roku 2020 - Dojrzałość w Chrystusie

Kategoria: Wydarzenia

Zakończył się konkurs na piosenkę roku OŻK 2020. Spośrod 13 propozycji Diakonia Jedności wybrała utwór autorstwa Oli i Krzysztofa Rębaczów pt. Dojrzałość w Chrystusie. Tradycyjnie po raz pierwszy piosenka jest prezentowana podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Ola i Krzysztof pochodzą z diecezji Bydgoskiej. Tam formują się w Domowym Kościele i posługują w diakonii muzycznej. Gratulujemy im zwycięstwa i zarazem dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Kamuzo

Kategoria: Wydarzenia

 s1

Zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje specjalistyczne KAMUZO (Kurs dla Animatorów Muzycznych) w terminie 5-19 sierpnia 2017 w Bardo Śląskim.
Rekolekcje KAMUZO są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą podejmować (lub już podejmują) posługę jako animatorzy muzyczni, na rekolekcjach, w scholach parafialnych, na spotkaniach Kręgów DK, na modlitwach ewangelizacyjnych itp.
Zakres tematyczny rekolekcji zawiera min. śpiew i muzykę w liturgii, prawodawstwo muzyki sakralnej, zasady doboru pieśni, metodykę prowadzenia prób śpiewu i wiele innych.
Podczas rekolekcji będą prowadzone grupowe i indywidualne warsztaty wokalne (emisja głosu) warsztaty gitarowe, dyrygentura i wiele innych zajęć z zakresu rozwijania talentów muzycznych.
Oczywiście będzie dużo śpiewania. Nie jest wymagane wykształcenie muzyczne.
Będą to rekolekcje dla Domowego Kościoła oraz młodzieży ze wspólnot młodzieżowych Ruchu Świało-Życie.
Mamy już w tej chwili kilka par zgłoszonych, ale są jeszcze wolne miejsca.
Odpowiedzialni i przyjmujący zgłoszenia: Magdalena i Tomasz Romanowscy
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 608-283-254 (Tomek)
Ceny:
dorośli i dzieci od 2003 r. - 950 zł
dzieci 2013-2004 - 580 zł
dzieci 2014-2017 --------