Konkurs na piosenkę roku formacyjnego 2024/2025

Kategoria: Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w konkursie na piosenkę roku formacyjnego 2024/2025.

Piosenka roku towarzyszy rekolekcjom oazowym oraz różnym spotkaniom w ramach Ruchu Światło-Życie i nie tylko. Jest swego rodzaju znakiem jedności i przeżywania tematu formacyjnego.

Za organizację konkursu odpowiada Centralna Diakonia Muzyczna. Do udziału zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, animatorów muzycznych, diakonie, kompozytorów czy osoby zainteresowane. 
Piosenka może być stworzona indywidualnie lub przez grupę osób.

Temat następnego roku formacyjnego to: „Powołani do misji”. Przy czym słowo „misja” powinno być tu rozumiane bardzo szeroko - „posłannictwo, ważne odpowiedzialne zadanie do spełnienia” (a nie tylko jako działalność głoszenia ewangelii ludziom nieznającym Chrystusa).

Udział w konkursie polega na przesłaniu plików zawierających:

  • zapis nutowy,
  • osobno napisany tekst utworu,
  • nagranie w formacie mp3 (prosimy nie przesyłać innych formatów, szczególnie w bezstratnym formacie, który ze względu na wielkość może być zblokowany przez serwer poczty).
  • krótką informację o autorze (lub autorach)

Pliki przesyłamy mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gdyby plik okazał się zbyt duży, można przesłać link do pliku znajdującego się na ogólnodostępnym dysku sieciowym.

Termin przesyłania to 14 stycznia 2024 r. 
Przesłanie plików oznacza akceptację poniższych zasad.

Czytaj więcej...

Piosenka roku OŻK 2021/22

Kategoria: Wydarzenia

Dziś Kościele Żyjącego Boga wstań!

Prezentujemy nuty, nagranie i tekst piosenki roku OŻK 2021/22. Choć w internecie można znaleźć różne wersje, niech ta zaprezentowana tutaj, będzie pomocą w ujednoliceniu śpiewu.

Nuty piosenki roku

Tekst:

Czytaj więcej...

Dziś Kościele żyjącego Boga wstań! - Piosenka roku OŻK 2021/22

Kategoria: Wydarzenia

Każdego roku formacji oazowej towarzyszy szególny śpiew nazywany piosenką roku. W najbliższym czasie w Ruchu Światło-Życie będziemy pogłebiać treści kryjące się w haśle: Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. A towarzyszyć nam będzie utwor: Dziś Kościele żyjącego Boga wstań! Jest to piosenka autorstwa Davida J. Haddena w tłumaczeniu Katarzyny Miturskiej i Andrzeja Sionka. Poniżej prezentujemy tekst oraz plik z nutami.

Czytaj więcej...

Piosenka roku 2020 - Dojrzałość w Chrystusie

Kategoria: Wydarzenia

Zakończył się konkurs na piosenkę roku OŻK 2020. Spośrod 13 propozycji Diakonia Jedności wybrała utwór autorstwa Oli i Krzysztofa Rębaczów pt. Dojrzałość w Chrystusie. Tradycyjnie po raz pierwszy piosenka jest prezentowana podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Ola i Krzysztof pochodzą z diecezji Bydgoskiej. Tam formują się w Domowym Kościele i posługują w diakonii muzycznej. Gratulujemy im zwycięstwa i zarazem dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Kamuzo

Kategoria: Wydarzenia

 s1

Zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje specjalistyczne KAMUZO (Kurs dla Animatorów Muzycznych) w terminie 5-19 sierpnia 2017 w Bardo Śląskim.
Rekolekcje KAMUZO są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą podejmować (lub już podejmują) posługę jako animatorzy muzyczni, na rekolekcjach, w scholach parafialnych, na spotkaniach Kręgów DK, na modlitwach ewangelizacyjnych itp.
Zakres tematyczny rekolekcji zawiera min. śpiew i muzykę w liturgii, prawodawstwo muzyki sakralnej, zasady doboru pieśni, metodykę prowadzenia prób śpiewu i wiele innych.
Podczas rekolekcji będą prowadzone grupowe i indywidualne warsztaty wokalne (emisja głosu) warsztaty gitarowe, dyrygentura i wiele innych zajęć z zakresu rozwijania talentów muzycznych.
Oczywiście będzie dużo śpiewania. Nie jest wymagane wykształcenie muzyczne.
Będą to rekolekcje dla Domowego Kościoła oraz młodzieży ze wspólnot młodzieżowych Ruchu Świało-Życie.
Mamy już w tej chwili kilka par zgłoszonych, ale są jeszcze wolne miejsca.
Odpowiedzialni i przyjmujący zgłoszenia: Magdalena i Tomasz Romanowscy
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 608-283-254 (Tomek)
Ceny:
dorośli i dzieci od 2003 r. - 950 zł
dzieci 2013-2004 - 580 zł
dzieci 2014-2017 --------