Piosenka roku OŻK 2021/22

Kategoria: Wydarzenia

Dziś Kościele Żyjącego Boga wstań!

Prezentujemy nuty, nagranie i tekst piosenki roku OŻK 2021/22. Choć w internecie można znaleźć różne wersje, niech ta zaprezentowana tutaj, będzie pomocą w ujednoliceniu śpiewu.

Nuty piosenki roku

Tekst:

Czytaj więcej...

Dziś Kościele żyjącego Boga wstań! - Piosenka roku OŻK 2021/22

Kategoria: Wydarzenia

Każdego roku formacji oazowej towarzyszy szególny śpiew nazywany piosenką roku. W najbliższym czasie w Ruchu Światło-Życie będziemy pogłebiać treści kryjące się w haśle: Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. A towarzyszyć nam będzie utwor: Dziś Kościele żyjącego Boga wstań! Jest to piosenka autorstwa Davida J. Haddena w tłumaczeniu Katarzyny Miturskiej i Andrzeja Sionka. Poniżej prezentujemy tekst oraz plik z nutami.

Czytaj więcej...

Piosenka roku 2020 - Dojrzałość w Chrystusie

Kategoria: Wydarzenia

Zakończył się konkurs na piosenkę roku OŻK 2020. Spośrod 13 propozycji Diakonia Jedności wybrała utwór autorstwa Oli i Krzysztofa Rębaczów pt. Dojrzałość w Chrystusie. Tradycyjnie po raz pierwszy piosenka jest prezentowana podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Ola i Krzysztof pochodzą z diecezji Bydgoskiej. Tam formują się w Domowym Kościele i posługują w diakonii muzycznej. Gratulujemy im zwycięstwa i zarazem dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. 

Czytaj więcej...

Konkurs na piosenkę roku 2019

Kategoria: Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w konkursie na wyłonienie piosenki na rok formacyjny 2019/2020. Piosenka roku towarzyszy wakacyjnym rekolekcjom oazowym, rozmaitym spotkaniom w ramach Ruchu Światło-Życie i nie tylko. Jest znakiem jedności i przezywania tematu formacyjnego, który jest rozważany w danym roku formacyjnym.

Czytaj więcej...

Konkurs na piosenkę roku 2018/19

Kategoria: Wydarzenia

Celem konkursu jest wyłonienie piosenki, która będzie towarzyszyć spotkaniom Ruchu, szczególnie zaś wakacyjnym oazom rekolekcyjnym w roku formacyjnym 2018/2019 jako „piosenka roku”. Powinien to być autorski, nietrudny, w miarę możliwości krótki utwór muzyczny składający się z tekstu i melodii, wyrażający temat roku „Młodzi w Kościele”.

Czytaj więcej...